SOFA, Modul, "Dolittle", Designarkitekt Bo armstrong, Bejra møbler i Tibro.
200752. SOFA, Modul, "Dolittle", Designarkitekt Bo armstrong, Bejra møbler i Tibro.
9 dele heraf 6 stk siddedele og 3 stk forbindelsesbord.
måler den ene side ca 330 cm, den anden side ca 270 cm.
kan indstilles lidt som du vil.
Forkromede ben.
Slutningen af 1960'erne.
[Klik for reference] (http://digitaltmuseum.no/things/mbelserie-med-bord-og-sittembler-design-bo/NF/NF.26156-072).
Mindre Brugsslitage.
Overfladeslitage/ridser.
Sælges usamlet.
Forkromede ben.
Slutningen af 1960'erne.
Mindre Brugsslitage.
Overfladeslitage/ridser.
Sælges usamlet.