20061. Sæt , 5 dele, inklusive Humppila Finland.
Lågskål, tot højde ca 20 cm.
Skål på fod, sodavandsfarvet, formentlig Simon Gate, højde ca. 13,5 cm.
Kande, sodavandsfarvet, højde ca. 18 cm.
Skålvase, flerfarvet, højde ca. 17 cm.
Skål, brunt og klart glas, Humppila, diameter ca. 20 cm.
Produktionsfejl i kande.
Brugsslitage. Enkelte ridser.
Lågskål, tot højde ca 20 cm.
Produktionsfejl i kande.
Brugsslitage. Enkelte ridser.