Sæt FOR MALERI. 6 dele. Bl. en Farveætsning. Arthur Bengtsson. Print. Björn Wiinblad.
200270. Sæt FOR MALERI. 6 dele. Bl. en Farveætsning. Arthur Bengtsson. Print. Björn Wiinblad.
Farveætsning. Vinterlandskab. Arthur Bengtsson. Underskrevet. 43x30 cm.
Akvarel. Pige med krans. Underskrevet. 40x28 cm.
Print. Landbrugsarbejde. Johan Johansson. Underskrevet. 32x44 cm.
Tegning. Hus i landskab. Underskrevet. F Kähler ?. 30x40 cm.
Print. Kvinde med blomsterbuket. Björn Wiinblad. Signeret på tryk. Dateret -55. Billedareal ca. 46x36 cm.
Litografi. Ænder ved søen. Helge Hupe. Underskrevet. Dateret 89. Nummereret 109/150. 33x46 cm.