200176. Sæt , 4 dele, 20. årh.
Bordlampe, barokstil, første halvdel af det 20. århundrede, højde ca. 57 cm (ekskl. skærm) Bordlampe, messing, Art Nouveau, omarbejdet petroleumslampefod, højde ca 28 cm (ekskl. skærm) Vindueslampe, Tiffany stil, højde (skærm) ca 11 cm Vægglans, gustaviansk stil, højde ca 33 cm.