MEDALJER, tre styk, bronze, sølv, inklusive Carl Milles.

1999066. MEDALJER, tre styk, bronze, sølv, inklusive Carl Milles.

Medaljer bestående af: medalje i bronze Gøteborg Jubilæumsudstilling, 1923, signeret C. Milles på bagsiden, plakette i sølv på plastfoden; Centralforeningen for officersuddannelsen, direktør E Strömberg 1959, sølvstempel S&Co ( Metallfabriks AB CC Sporrong) Selskab til Nordisk Museums Fremme, medalje i sølv, Elisabeth Strömberg Den 2. december 1950 Kend Dig selv, (Motto for Nordisk Museum) Længde ca 6-11 cm.

Brugsslitage, snavs.

Tema

Items from the glass family Strömberg

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, snavs.

Tema

Antal besøg: 1.175