1989882. JOHAN BARTHOLD JONGKIND (1819-1891), muligvis et havnemotiv fra Harfleur, olie på pappannå, signeret Jongkind i nederste højre hjørne.
39,5x55,9 cm.
Ifølge den nuværende ejer, købt i England i 1950'erne.
Retoucher, gulnet lak, panel med krydsfinerforstærkning/dobling. Kantskader.