PLADE og celadon. Kina. 1800-/1900-tallet.

198734. PLADE og celadon. Kina. 1800-/1900-tallet.

Polykrom indretning mod celadon baggrund. Indret med sommerfugle, blomster, løv og fugl i midten. Forgyldt kant.
Diameter 18,5 cm Stemplet.

Brugsslitage med afslag og kanthak, slidt forgyldning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 18,5 cm Stemplet.

Antal besøg: 1.047