1986775. CARL RÜDELL. tegning, danser.
Carl Rüdell (1855-1939), tegning, danser, akvarel på papir. Afbildning af en danser i hvid kjole på en scene med et orkester i forgrunden, signeret til venstre, 23x17cm (42x36cm).