CARL RÜDELL. tegning, danser.

CARL RÜDELL. tegning, danser.
1986775. CARL RÜDELL. tegning, danser.

Carl Rüdell (1855-1939), tegning, danser, akvarel på papir. Afbildning af en danser i hvid kjole på en scene med et orkester i forgrunden, signeret til venstre, 23x17cm (42x36cm).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 498