Spisebordsgruppe fra 1970'erne.

1985027. Spisebordsgruppe fra 1970'erne.

Spisebordsgruppe fra 1970'erne. Bestående af et rundt bord med drejeskive og forkromet firpas understel. Seks stole af formpresset træ og kraftigt kornet finer med forkromet firpas drejefod.

Stole: Højde: 90cm, Bredde: 46,5cm, Dybde: 49cm Bord: Højde: 90cm, Ø: 124,5cm (Indvendig top: Ø: 59cm.

Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, et stolestel med skåret krom.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.204