VICKE LINDSTRAND. Vase "Efterår", Kosta. Signeret LU 2010.

198483. VICKE LINDSTRAND. Vase "Efterår", Kosta. Signeret LU 2010.

Dekor af træer i brun-violet med blade i grøn, rød og gul. Højde 16 cm.

Stødskader, mindre ridser.

Kunstner/designer

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

Stødskader, mindre ridser.

Kunstner/designer

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Antal besøg: 6.003