198365. MOCCA SERVICE, 11 dele, porcelæn, Colton ware, "wert royale", første halvdel af det 20. århundrede.
6 kopper med underkop, flødekande, sukkerskål, kande, skål og askebæger i "bleu royale". Iriserende grøn glasur.
Mindre Brugsslitage. Mindre krakeleringer.