SPEJL, Rokoko, 1700-tallet.

SPEJL, Rokoko, 1700-tallet.
1980267. SPEJL, Rokoko, 1700-tallet.

Spejl i skåret træ og pastel. Oprindeligt krediteret med forgyldt. 17.-19. århundrede. Kviksølv glas antik.
Højde 70 cm Bredde 60 cm Karmens tykkelse ca 4 cm.

Renoveret, nydesignet. Nedvasket forgyldning, træskade, bagside med tilføjelser mm, se billeder, glasset med knækket "blad". Gips/pudsning løs.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 875