1979953. PEDER DUKE. "Knapperne".
Signeret og dateret Peder Duke 1994. Olie på lærred, 78x89 cm. LITTERATUR: Peder Duke 1938-2003 "MIT HEMMELIGT SPROG", Bokförlaget Atlantis, afbildet side 43. Bogen medfølger.