Service i jernstensporcelæn med dekoration af "Royal Petal", stemplet "Royal Petal", Marlborough, Grindley, England 1 tønde, længde 40,5 cm 1 tønde, længde 35,5 cm 1 tønde, længde 30,5 cm 1 tønde, længde 25 cm 2 skåle, længde 19,5 cm 1 skål, højde 6,5 cm, længde 6,5 cm 1 skål, højde 6 cm, længde 21 cm 1 saucekværn, længde 20 cm 12 stk middagstallerkener, diameter 25 cm 12 stk dybe tallerkener, diameter 22,5 cm 12 stk tallerkener, diameter 20 cm 12 stk tallerkener, diameter 17,5 cm.
Brugsslitage med falmede farver og slidt forgyldning 1 større plade med underside afvisning 1 mindre plade med underside afvisning.