SØLVSMYKKER, 5 dele, omkring midten af det 20. århundrede.

197811. SØLVSMYKKER, 5 dele, omkring midten af det 20. århundrede.

Halskæde, sølv med facetslebet bjergkrystal, Martin Elmblad, Stockholm 1947. Kæde, ca. 56 cm. Vedhæng ca. 4,5x2 cm.
Armbånd, længde ca. 18 cm.
Broche, længde 5 cm.
Halskæde, 2 stk, inklusive med tigerøje.

Brugsslitage. Bjergkrystal med Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Armbånd, længde ca. 18 cm.
Broche, længde 5 cm.

Antal besøg: 986