Sæt TENN. 3 st. fad, lysestage, tilskrevet Estrid Ericson, Svenskt Tenn Company, Stockholm.

197778. Sæt TENN. 3 st. fad, lysestage, tilskrevet Estrid Ericson, Svenskt Tenn Company, Stockholm.

1 tønde, diameter 22,5 cm, stemplet med englemærket Svenskt Tenn Stockholm F8 (1932) 1 tønde, diameter 15,5 cm, stemplet med englemærket Svenskt Tenn Stockholm Z8 (1950) 1 lysestage, højde 10 cm, stemplet med englen mærke Svenskt Tenn Stockholm I8 (1935).

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 2.292