GUDS MOR MED BARN. Portugal, 1700-tallet.

197764. GUDS MOR MED BARN. Portugal, 1700-tallet.

Træ, udskåret, malet, delvist forgyldt og stemplet. Højde 52 cm (med aftagelig bund).

Version er delvist sprunget over på grund af alder. farvetab. Læsioner og revner i figur og base. Marias højre pegefinger mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.011