BRÆNDT SKÅL i tin. Art Deco. Just Andersen, Danmark. 1929.

197583. BRÆNDT SKÅL i tin. Art Deco. Just Andersen, Danmark. 1929.

Pragtskål på fod med dekoration af havfruer og kapper, stemplet Just 1929, ovalt stempel med figur, MI 64 Højde 16 cm Diameter 25 cm Indgraveret M 9/10 1940 Just Andersen 1884-1943.

Stand med ridser og lidt misfarvning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.876