Sæt i porcelæn. 25 st. Blandt andet GN Rörstrand, Royal Copenhagen.
197424. Sæt i porcelæn. 25 st. Blandt andet GN Rörstrand, Royal Copenhagen.
4 tallerkener med godt nytår motiv årgang 1973 i original emballage, nummereret, stemplet ELG, Stockbillede Wexiö, diameter 20,5 cm 12 juleplatter årgange 1970 - 1980 med dobbelt af 1970, stemplet GN (Gunnar Nylund), Rörstrand, diameter 19 cm 1 jubilæumstallerken over juleplatter 1970 -1980, stemplet GN (Gunnar Nylund), Rörstrand, diameter 21,5 cm 1 tallerken, mors dag 1971, diameter 21 cm 1 tallerken Fars dag 1971, diameter 21 cm 1 mindeplade Ölandsbron, stemplet 19 Bayern, diameter cm 3 miniaturetallerkener med danske motiver, stemplet A (Aluminia) 2010, diameter 8 cm 2 miniatureplader med danske motiver, stemplet Royal Copenhagen fajance, diameter 8 cm.
Brugsslitage Mors Dag tallerken med limmærker Ölandsbron med pålimet ophæng.