1973464. Skål, ÉMILE GALLÉ.
1973464. Skål, ÉMILE GALLÉ.
Art Nouveau, céremonie du thé form, Overcatch-glas i orange og violet med ætset dekoration, der forestiller slyngplante, signeret "Gallé", Frankrig begyndelsen af det 20. århundrede, højde 5,5 cm.