CUP i sølv. Trompet formet. K Andersson, Stockholm, 1952. Vægt 573 gram.
197281. CUP i sølv. Trompet formet. K Andersson, Stockholm, 1952. Vægt 573 gram.
Trofæformet sølvpokal på rund base med forgyldt inderside. Liv med buet god afrunding og bundstemplet KA, svenske sølvstempler, Stockholm, B9 (1952) Hukommelsesgraveret Erik. M. Thunberg, Af Svensk Træindustriforening, 11/3 1955 Vægt 573 gram.