ET DRESDEN PORCELÆNSTAND, FØRSTE HALV 20. ÅRHUNDREDE.

1968068. ET DRESDEN PORCELÆNSTAND, FØRSTE HALV 20. ÅRHUNDREDE.

af formet omrids, malet med paneler af eksotiske fugle reserveret mod en forgyldt jord malet med blomster, blækhuset med liner og hvælvet låg, 24 cm bred x 11 cm høj, mærker i blå og prægede mærker.

generelt god stand, omslag knækket og sat fast igen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 577