1967499. RÖRSTRAND, spisestel, 55 dele, "Legend" porcelæn.
Samlingen består af 12 middagstallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 tallerkener, 12 desserttallerkener, 2+1+3+1 serveringsfad, sauceskål.
Brugsslitage, ridser, Kantstødt på to plader, mikrospåner kan forekomme.