GØTEBORGS STOLE, et par, Alsterbro Möbler, 1900-tallet.

1965431. GØTEBORGS STOLE, et par, Alsterbro Möbler, 1900-tallet.

To såkaldte Gøteborgstole med stel af mahogni og tekstilbeklædt løst polstret sæde. Mærkemærket.
Mål: 85 x 48 cm, sædehøjde ca 46 cm.

Brugsspor, ridser og enkelte mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 703