1964789. BUST, gips, slutningen af 1800-tallet.
Stor buste i malet gips. Slutningen af det 19. århundrede. Kvindefigur, Frankrig, antik kvindefigur.
Højde 70 cm Bredde/længde 50-40 cm fodens diameter 24 cm.
Tab af farve, Overfladeslitage, fod med reparation, patina.