BUST, gips, slutningen af 1800-tallet.

1964789. BUST, gips, slutningen af 1800-tallet.

Stor buste i malet gips. Slutningen af det 19. århundrede. Kvindefigur, Frankrig, antik kvindefigur.
Højde 70 cm Bredde/længde 50-40 cm fodens diameter 24 cm.

Tab af farve, Overfladeslitage, fod med reparation, patina.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.068