196345. SERVIS, 87 dele, "Exotica", Arthur Percy, Gefle.
Råhvidt porcelæn med printet indretning i sort. Har været udstillet på Stockholmsudstillingen 1930, diplom medfølger.13 middagstallerkener, 13 forretstallerkener, 17 små tallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 suppetallerkener, 10 mindre fade, 5 serveringsfade, terrinesaucebekkasin, sauceskål, tekande, kande .
Brugsslitage, krakeleringer og misfarvninger, mindre glasurhak på kanter. 5 serveringsfade med revner, reparationer og Kantstødt medfølger, samt 1 lille tallerken, 1 serveringsskål og 1 mindre fad.