AFTENTASKER, 4 stk, 1940-60'erne.

1960903. AFTENTASKER, 4 stk, 1940-60'erne.

Clutch/håndtaske i sort perlebroderet nubuck med lås i gult metal, 1960'erne, ca 14x22x4 cm.
Clutch/pung i sort ribbet bomuld, lås i gult metal, indvendigt interiør med åbne siderum, 1960'erne, mærket fremstillet i Belgien, ca 12x22 cm.
Clutch/taske i sort mønstervævet tekstil med blade, håndtag i hæklet metaltråd, låg lukkes med trykknap. 1940'erne, 16x15x3 cm.
Clutch/håndtaske, håndsyet i sort satin med låseramme i gult metal, 1940'erne, 15x15 cm.

Brugsslitage. skader/perler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 793