SVENSK ANNONCE 1930-1932.

SVENSK ANNONCE 1930-1932.
1959565. SVENSK ANNONCE 1930-1932.

Annoncering. Svensk reklame. Svensk Reklameforenings årbog for årene 1930, 1931 og 1932. i ét bind. Andet, tredje og fjerde år. PA Norstedt & Söner, Stockholm, 1930-32. Folio i velbundet brunt halvmarokko-bind med blinddekor på ryg og omslag. 164 s. + tabletbilag og 158 s. + tabletbilag og 178 s. + tavlebilag.
Annoncørerne havde virkelig sans for form i disse år!
Proveniens: Fra kunstneren Theodor Jönssons bibliotek, Esarp.

Enkelte brugsspor på foromslaget i hjørnerne, ellers god stand! Med stemplet Theodor Jönssons fundament på indersiden af bagomslaget.

Tema

Theodor Jönsson - an artist's home

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 635