Sæt PORCELÆN, TRÆ, GLAS OG METAL, 4 dele.

195895. Sæt PORCELÆN, TRÆ, GLAS OG METAL, 4 dele.

Barometer 1800-1900 tallet. Højde 43 cm.
Porcelænsskål med låg, mærket. Diameter 17,7 cm.
Glasskål Kosta Boda, signeret K. Engman (Kjell). Diameter 12,5 cm.
Termometer med kobberkasse, Jugend. Højde 21 cm.
Termometer.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Termometer.

Brugsslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 512