JOHN REGINALD BRUNSDON. Litografi 21/50, "Shell Bay", signeret.

1958009. JOHN REGINALD BRUNSDON. Litografi 21/50, "Shell Bay", signeret.

Ca 48 x 62, ramme 66 x 82 cm.
Britisk kunstner, grafiker og maler. Han blev født i Cheltenham i 1933 og døde i Ipswich i 2014. Brunsdon betragtes som en af de fineste britiske grafikere og er repræsenteret i mange store offentlige samlinger såsom Tate Gallery, Scottish Museum of Modern Art, V&A, Arts Council, MOMA i New York og British Council.

God stand, lidt slid på stellet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ca 48 x 62, ramme 66 x 82 cm.

Antal besøg: 422