SKAB, eg, malet, 20. århundrede.

195474. SKAB, eg, malet, 20. århundrede.

8 hylder, heraf 4 tilhørende i egefiner og 4 ekstra hylder, 2 egefinererede og 2 i fyrretræ.
Længde 133, bredde 53, højde 215 cm.

Slid, stød, malingsflager/tab.
Messinghylder til hyldeholdere mangler, nogle hylder er styrtet sammen. Venstre dør sidder fast.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.044