195474. SKAB, eg, malet, 20. århundrede.
8 hylder, heraf 4 tilhørende i egefiner og 4 ekstra hylder, 2 egefinererede og 2 i fyrretræ.
Længde 133, bredde 53, højde 215 cm.
Slid, stød, malingsflager/tab.
Messinghylder til hyldeholdere mangler, nogle hylder er styrtet sammen. Venstre dør sidder fast.