195221. BARSKAB, Förenade Möbler, Linköping, midten af det 20. århundrede.
Intarsia og fineret i forskellige træsorter. Ca. længde 83, bredde 41, højde 116 cm.
Slitage, knitren, stødmærker. Rapport. Lås virker ikke på skuffe, og finér væk på nøglehul.
Nøgle/nøgler findes