(154) BULLET RIFLE, American, Fallblock, fremstillet af Marlin, model Ballard´s Patent, kaliber .32 Long, produktionsnr. 21115, se nr. SE1219804.
195035. (154) BULLET RIFLE, American, Fallblock, fremstillet af Marlin, model Ballard´s Patent, kaliber .32 Long, produktionsnr. 21115, se nr. SE1219804.
, tønde længde 61 cm. Ottekantet løb, justerbart sigte, frontstamme og stempel af træ, bagdæksel af stål.
Pletter/huller i løb, mærker på stemplet og den blå ring, revner i stemplet, Brugsslitage.