Sæt . 6 dele. Bl. og Iittala Timo Sarpaneva. Monica Backström.

194774. Sæt . 6 dele. Bl. og Iittala Timo Sarpaneva. Monica Backström.

Svamp. Glas. Monica Backström. Højde 15 cm. usigneret.
Slik skjul. Krukke i blå glasmasse med kork låg. Bertil Valliens. blå serie. 60'erne. Højde 23 cm. Mærket Boda Åfors mølle Sverige.
Pære i rød/gul og grøn glasmasse. Højde 13,5 cm. Mærket Scancrystal.
3 glas. "Tsaikka" Timo Sarpaneva. Iittala. Højde 8 cm. Der mangler en holder.

Svampen har en fold i glasmassen på hatten. Uvæsentligt Kantstødt på fodens inderring.
Brugstilstand.
Der mangler en glasholder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.
Der mangler en glasholder.

Antal besøg: 1.258