HANDSÆNGET, 3 stk, 18K guld, bl.a. Fatimas hånd.

1944497. HANDSÆNGET, 3 stk, 18K guld, bl.a. Fatimas hånd.

Fatimas hånd, ca 28x17 mm. Pentagram, ca 15 mm bred.
Kryds, ca 15 mm bred.

Alle mangler stempler men er positivt syretestet for 18K guld.
Vægt omkring 3,4 gram.

Brugsslitage, let bøjet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kryds, ca 15 mm bred.

Vægt omkring 3,4 gram.

Brugsslitage, let bøjet.

Antal besøg: 536