AUGUST MALMSTRÖM. Midsommerfest. Olie på lærred. Monogram signeret A M.
19434. AUGUST MALMSTRÖM. Midsommerfest. Olie på lærred. Monogram signeret A M.
21 x 27 cm.
Indskrift på verso: "Et minde om sankthansaften 1865 til fru Hulda Sohlman på Linneas fødselsdag den 10. juli 1865 af forfatteren". Senere skrevet "(Aug Mm)".
21 x 27 cm.