AUGUST MALMSTRÖM. Midsommerfest. Olie på lærred. Monogram signeret A M.

19434. AUGUST MALMSTRÖM. Midsommerfest. Olie på lærred. Monogram signeret A M.

21 x 27 cm.
Indskrift på verso: "Et minde om sankthansaften 1865 til fru Hulda Sohlman på Linneas fødselsdag den 10. juli 1865 af forfatteren". Senere skrevet "(Aug Mm)".

Ridsemærker efter rammen.

Kunstner/designer

August Malmström (1829–1901)

Få foretaget en gratis vurdering!

21 x 27 cm.

Ridsemærker efter rammen.

Kunstner/designer

August Malmström (1829–1901)

Antal besøg: 2.271