194079. SENGESOFA og LÆNESTOL, Bröderna Nilsson, Ekenässjön, 1960'erne.
Turkis betræk, løse sædehynder. Armlæn i jacaranda.
Ekstra seng kan indstilles alene.
Sovesofa, længde / bredde 230, højde 75, dybde 90 cm Lænestol, bredde 81, højde 75, dybde 80 cm.
Brugsslitage, ridser.