BAJONET m/1944, Norge.

BAJONET m/1944, Norge.
1940578. BAJONET m/1944, Norge.

Norsk bajonet m/1944 for m/1894 Krag-Jorgenson.
Stemplet EAB på ricasso (Erik Anton Bergs Fabriksaktiebolag, Eskilstuna).
Bladlængde 21 cm, længde 34 cm.

Klinge med mærker fra kar, samlelås mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.381