LINDAU & LINDEKRANTZ. stole, "'Uprite M de lux", 4 stk, designet af Börge Lindau & Bo Lindekrantz, designet i 1984, stel i forkromet stålrør, ryg og sæde i kernelæder, stabelbar, fremstillet til Lammhults.
1936260. LINDAU & LINDEKRANTZ. stole, "'Uprite M de lux", 4 stk, designet af Börge Lindau & Bo Lindekrantz, designet i 1984, stel i forkromet stålrør, ryg og sæde i kernelæder, stabelbar, fremstillet til Lammhults.
Højde 83 cm, sædehøjde ca 45 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker, tørre revner og slid på læderet.