SØLVVARER, 4 dele, 17-1800 tallet. Samlet vægt 192 g.
193534. SØLVVARER, 4 dele, 17-1800 tallet. Samlet vægt 192 g.
Toiletbokse, et par. Forgyldt inderside, graveret dekoration af akantusblade og blomster. Diameter 5,5, højde 3,5 cm, Hans Georg Vogt, Kristianstad 1855. Te-si, presset dekor, perlemorskaft, William Lyon, Gøteborg1850. Sukkertang, muslingemønster og "nul dekoration", utydeligt mesterstempel, 1791.
Sukkertang monogram signeret, evt. Dosor monogram. Tesil stemplet med våbenskjold. Mindre buler og ridser.