193504. CAI SELANDER. Farvelitografi. "Kariterna" Signeret Cai Selander. Dateret -84. Nummereret EA.
Linje- og akvatinteætsning - håndfarvet.
Billedareal 50x62 cm Cai Selander blev født i 1930 i Ängelholm og døde i 2010.
Ikke glaseret.
Lidt ridset og plettet.
Ramme med gnidning.