193468. Lysekrone. venetiansk stil. Anden halvdel af det 20. århundrede.
6-armet lysekrone i venetiansk stil med prisme.
Højde omkring 70 (Total) Diameter omkring 50.
El ikke funktionstestet.
Prismer mangler.
6 dekorationer mangler.
Nogle Kantstødt.
Renoveringsbehov.