193287. SALON SPEJL og konsolbord, rokokostil, 1800-tallet, forgyldt.
Udskåret krone med muslingeskal og blomster, udskårne detaljer, forgyldt og bronzeret H 141 B 71 cm Konsolbord med plade af malet træ.
En del af kammen mangler, afslag, glasset plettet, aldersslitage, senere bronzing.