MAP, Hallandspostens kort over Europa, 1939.

192869. MAP, Hallandspostens kort over Europa, 1939.

Udarbejdet af professor Sten De Geer med deltagelse af oberst H. Byström. Revideret af Generalstabens litografiske institut under ledelse af kaptajn Bror Thordeman 116 x 83 cm.

Snavs, folder og mindre brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.731