KRYDDERSTEDER, samt krydderiglas, porcelæn, 20. århundrede.

192862. KRYDDERSTEDER, samt krydderiglas, porcelæn, 20. århundrede.

Krydderihylde med tilhørende skuffer, fem krydderiglas Hyldelængde 70,5 cm.

Krukken til sukker er knækket på bagsiden, et lille Kantstødt på papkassen, ellers krakelerer, der mangler en krukke til hylden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.494