GIBSON Les Paul deluxe, elektrisk guitar, 1972.

1922424. GIBSON Les Paul deluxe, elektrisk guitar, 1972.

Samlet længde 100 cm. Bredde 33 cm. Originalt etui medfølger. Pot kode 1972 v 30. PROVENIENS: Efter sigende købt i 1972 Hagströms Musik i Malmø. Siden da to ejere. Nuværende ejer købte guitaren i 1978. Siden da er guitaren stort set forblevet urørt i sin sag.

skader, Brugsslitage, renoveret og suppleret, evt. overmalet.

Tema

Music memorabilia

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Music memorabilia

Antal besøg: 7.461