1922424. GIBSON Les Paul deluxe, elektrisk guitar, 1972.
Samlet længde 100 cm. Bredde 33 cm. Originalt etui medfølger. Pot kode 1972 v 30. PROVENIENS: Efter sigende købt i 1972 Hagströms Musik i Malmø. Siden da to ejere. Nuværende ejer købte guitaren i 1978. Siden da er guitaren stort set forblevet urørt i sin sag.
skader, Brugsslitage, renoveret og suppleret, evt. overmalet.