1920281. RØR, 2 stk. "BBB", England og "Chap", Frankrig.
Pibe med original æske, BBB "Britain's Best Briars", begyndelsen af det 20. århundrede. Sølvbeslag med stempler. Længde 12,5 cm Chap, Saint-Cluade, længde 14 cm.
God brugt stand, BBB med slitage på øverste del af dysen.