GUDMUND ÖSTLING. Blikfad, Wimmerby, stemplet 1780.

190448. GUDMUND ÖSTLING. Blikfad, Wimmerby, stemplet 1780.

Firestemplet tønde, diam 35 cm, højde 6,5 cm.

Reparationer og buler, aldersslitage.

Kunstner/designer

Gudmund Östling (1762–1790)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Gudmund Östling (1762–1790)

Antal besøg: 1.621