Nordic Company: 160 x 65 cm. Silke. Tory Burch: 200 x 64 cm. Uld. Umarkeret. 184 x 30 cm. (begyndelsen af det 20. århundrede). Silke og uld.
Løse gevind, Brugsslitage. Umærket tørklæde med huller.