1897277. OTTO HELLMEIER. Maleri, Venedig på fiskemarkedet.
Otto Hellmeier (1908-1996), maleri, Venedig på fiskemarkedet, olie på maleripanel. Repræsentation af et middelhavsydre med en vandmasse til højre og en promenade med et stort antal mennesker til venstre, signeret nederst til højre og indskrevet på bagsiden, 19x29cm (39x50cm).